Coś dla duszy i ciała

Coś do duszy i ciała. Już po raz VIII w ostatnią niedzielę września odbył się Festyn Archanielski w Domachowie z okazji odpustu świętego Michała Archanioła. Sumie odpustowej przewodniczył ksiądz dr Zbigniew Starczewski COr po czym jak co roku przeszła uroczysta procesja wokół kościoła w asyście biskupian. W niedzielne popołudnie czekało wiele atrakcji dla dużych i małych uczestników festynu.

Wystąpiła Weronika Przybył z grupy teatralnej „Na Fali” w monologu gwarowym „Nie dejma się reklamie”. Gościnnie wystąpił Zespół „Fatimes”, który co niedzielę umila swym śpiewem mszę w parafii świętego Mikołaja w Krobi. Marszem powitała wszystkich zebranych Dziecięco- Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji im. Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi pod batutą Pana Mariusza Pikulskiego. Festyn miał charakter biskupiański dlatego nie mogło zabraknąć Biskupiańskiego Zespołu Folklorystycznego z Domachowa i Okolic, który po występie zaprosił uczestników do tańca oraz Kapeli Dudziarskiej działającej przy Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji im. Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi. Odbyły się warsztaty kulinarne z szefem kuchni Mateuszem Biernatem z MasterChef Junior, który rozdawał kiełbasę do degustacji a potem wspólnie z dziećmi robił sałatki owocowe. Były animacje dla dzieci, konkurencje strzelania z łuku do tarczy, którą sfinansowała Gmina Krobia. Dziewczęta ze szkolnej grupy Caritas częstowały słodką niespodzianką chcąc dofinansować szkołę w Afryce. Stoisko Parafialnego Zespołu Caritas kusiło niepodziankami, sklepik, stoiska z grochówką i kiełbaską, panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Domachowie z wypiekami domowymi, kawą i herbatą. Na zakończenie odbyła się potańcówka „na dechach w namiocie”.

Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
Aktualnie brak komentarzy.
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 131456415 osób.
realizacja 2011: studio fabryka