Gmina Gostyń

Internetowe Kroniki Wsi w Gminie Gostyń powstały na przełomie 2009 - 2010 roku, założone przez Stoiwarzyszenie Powiat Gostyn24. Do projektu zaproszono te sołectwa, w których znajdują się świetlice wiejskie. W sumie do projektu przystąpiło 17 wsi, z których wyoniono po dwóch administratorów założonych stron, czyli kronikarzy dokumentujących lokelne wydarzenmia. Internetowe Kroniki Wsi okazały się strazałem w przysłowiową dziesiątkę. Niemal wszystkie rozwijają się bardzo dobrze, a praca kronikarzy zostaje co raz bardziej doceniona przez miejscową społecznośc oraz lokalne władze.

Projekt IKW został powstał dzięki dofinansowaniu z programu "Działaj Lokalnie" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności,  środkom Lokalnej Organizacji Grantowej Stowarzyszenia "Dziecko" i wsparcuiu lokalnego samorządu. To jedyny taki projekt w Polsce, dlatego kilkakrotnie został już wyróżniony i zauwazony nie tylko przez samorządowców, ale i regionalne media. POniżej przedstawiamy miejscowości z Gminy Gostyń posiadahjące własne strony internetowe srtworzone w ramach projektu Internetowych Kronik Wsi Gminy Gostyń

Realizacja projektu zajęła stowarzyszeniu niemal cztery miesiące. W tym czasie pozyskani w ramach rekrutacji kronikarze przeszli kilka szkoleń, zapoznając się ze specyfiką pracy dziennikarskiej, fotograficznej i informatycznej. - To był dość trudny projekt, ponieważ zakładał pozyskanie nowych ludzi, którzy w poszczególnych wioskach, w ramach wolontariatu będą zajmować się dokumentowaniem wydarzeń. Poza tym to pierwszy projekt realizowany z zewnętrznych środków pozyskanych w ramach konkursu ofert przez nasze stowarzyszenie, dlatego musieliśmy się sporo nauczyć – mówi koordynatorka projektu Agata Kaczmarek.

www.gola.gostyn24.pl

www.brzezie.gostyn24.pl

www.czajkowo.gostyn24.pl

www.czachorowo.gostyn24.pl

www.krajewice.gostyn24.pl

www.ziolkowo.gostyn24.pl

www.starygostyn.gostyn24.pl

www.stankowo.gostyn24.pl

www.osowo.gostyn24.pl

www.stezyca.gostyn24.pl

www.daleszyn.gostyn24.pl

www.dusina.gostyn24.pl

www.kunowo.powiatgostyn.pl

www.ostrowo.gostyn24.pl

www.kosowo.gostyn24.pl

www.siemowo.gostyn24.pl


Ostatno założona została również w ramach projektu Interetowe Kroniki Wsi, strna dzielnicy Gostynia Pożegowa

www.pozegowo.powiatgostyn.pl

Stronę odwiedziło 140242975 osób.
realizacja 2011: studio fabryka