Gmina Krobia

Uroczysta inauguracja kolejnego projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Powiat Gostyń 24 pod nazwą Internetowe Kroniki Wsi odbyła się w Sułkowicach, Gmina Krobia. Na spotkanie przybył burmistrz Sebastian Czwojda, radni miejscy, powiatowi, przedstawiciele stowarzyszenia „Dziecko” a także sołtysi, media i przede wszystkim kronikarze lub jak kto woli administratorzy stron internetowych z poszczególnych wiosek.

Inauguracja IKW była doskonała okazją do omówienia zakończonego właśnie projektu, jego poszczególnych etapów oraz wartości jakie niesie za sobą zapisywanie ważnych dla mieszkańców wydarzeń. Członkowie stowarzyszenia PGS24 podsumowali też półtora roku trwania pierwszego projektu IKW, zrealizowanego w latach 2009-2010 na terenie Gminy Gostyń. Okazuje się, że kroniki mają się dobrze.

Na zakończenie uroczystości kronikarze wraz z sołtysami wiosek, w których ruszyły internetowe kroniki otrzymali dyplomy, podziękowania oraz pendrivy z prezentacją multimedialną i materiałami szkoleniowymi. Były też podziękowania dla wszystkich, którzy wsparli projekt oraz kawa i słodki poczęstunek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sułkowicach. Członkowie stowarzyszenia PGS24 otrzymali też od Lokalnej Organizacji Grantowej Stowarzyszenia „Dziecko” piękny upominek, który sprawił im ogromną radość.

Przypomnijmy, że założone przez Stowarzyszenie Powiat Gostyń 24,  Internetowe Kroniki Wsi zarówno w Gminie Gostyń, jak i Krobia współfinansowane zostały w ramach programu Działaj Lokalnie ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności za pośrednictwem Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce oraz LOG czyli Stowarzyszenie „Dziecko”, a także ze środków pozyskanych przez grantobiorcę.

Poniżej przedstawiamy wszystkie sołectwa w Gminie Krobia, w których założono Internetowe Kroniki Wsi, jednak nie wszystkie one biorą jednak  udział w projekcie, którego stronę główna stanowi witryna  www.kronikiwsi.powiatgostyn.pl

Bukownica
Chumiętki
Chwałkowo
• Ciołkowo
Domachowo
Gogolewo
• Grabianowo
Karzec
Kuczyna
• Kuczynka
• Niepart
Pijanowice
• Posadowo
Potarzyca
Przyborowo
Pudliszki
Rogowo
Stara Krobia
Sułkowice
Wymysłowo
• Ziemlin
Żychlewo

Stronę odwiedziło 140061803 osób.
realizacja 2011: studio fabryka