III ETAP PROJEKTU: POTARZYCA WSZYSTKICH WITA, ROZWOJEM I GOŚCINNOŚCIĄ ZACHWYCA

" Aby być szczęśliwym, trzeba pragnąć, działać i pracować, taki jest porządek przyrody, której życie polega na działaniu" Paul Holbach

 

 

 

 


"POTARZYCA WSZYSTKICH WITA,ROZWOJEM I GOŚCINNOŚCIĄ ZACHWYCA" jest to już III PROJEKT ODNOWY TERENU ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W POTARZYCY. Dofinansowany z VII edycji konkursu "Pięknieje wielkopolska wieś".

Sam tytuł projektu to wizja wsi Potarzyca. Wiejska gościnność, przejawia się nie tylko w domach mieszkańców Potarzycy, ale również podczas organizacji spotkań, warsztatów i imprez plenerowych. Zaczęliśmy od Gościńca w Potarzycy, który powstał w 2012 roku z środków dofinansowanych z Urzędu Marszałkowskiego w ramach IV edycji konkursu "Pięknieje wielkopolska wieś ". W 2013 roku została wyremontowana  świetlica wraz z zapleczem kuchennym. Wiele działań wynika z potrzeby samoorganizacji mieszkańców. Wszystko po to, aby zacieśnić więzi społeczne, upowszechniać ideę samorządności i wspólnie pracować nad upiększaniem miejscowości, podejmując działania i prace w ramach wolontariatu. Zwieńczeniem wspólnych działań, zaangażowaniu grupy mieszkańców, było powstanie 25.11.2015 Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Potarzyca "Razem Raźniej". Grupa ta w 2016 roku zrealizowała II etap zagospodarowana terenu wokół świetlicy wiejskiej w ramach VI edycji konkursu "Pięknieje wielkopolska wieś". W tym roku 2017 sołectwo wsi Potarzyca podjęło działania mające na celu zrealizowanie wizji wsi ujętej w Sołeckiej Strategii Rozwoju Sołectwa. Zaplanowano zabrać mieszkańców Potarzycy i gminy Krobia w podróż w ramach Szkoły Gościnności. Ponadto w ramach projektu zmodernizowano schody wejściowe i boczne do świetlicy wiejskiej, malowanie oraz oplandekowanie altany, renowacje koszy oraz utwardzenie ścieżek w obrębie Gościńca w Potarzycy. Na zakończenie projektu odbędzie się wydarzenie integracyjno - kulturalne Festiwal Gościnności na którym gościć będziemy wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich działające w Gminie Krobia.

Wkład finansowy na realizację projektu składa się ze środków własnych Gminy Krobia, Środki funduszu sołeckiego oraz środki otrzymane z dotacji z Budżetu Województwa Wielkopolskiego.

 

(K@si@)

Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
Aktualnie brak komentarzy.
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 132956772 osób.
realizacja 2011: studio fabryka