Koalicja na rzecz wsi Rogowo – sojusz dla osiągnięcia wspólnego celu

„Pokonać Mur”, to nie tylko ciekawe warsztaty tematyczne, czy spotkania plenerowe, to nie tylko czas spędzony na wspólnym poznaniu siebie poprzez pewnego rodzaju zabawę, ale także czas konstruktywnych rozmów. Poza spotkaniami partnerów, na których rozmawiano o bieżącej realizacji projektu, a także o możliwości jego kontynuacji w przyszłości, w ramach projektu odbyły się także dwa szkolenia dla mieszkańców wsi, kadry pracowniczej i mieszkanek Domu Pomocy Społecznej.

 

Trudną tematykę budowania koalicji w środowisku lokalnym, przybliżył uczestnikom szkolenia pan Krzysztof Marzec, prezes Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego, które jest naszym partnerem w realizacji projektu. Zarówno pan Krzysztof, jak i obecna na jednym ze szkoleń pani Karolina Walkowiak, doskonale znają nasz projekt, nasze bieżące dokonania i plany, które chcemy w przyszłości realizować. Pomogli nam spojrzeć na naszą wieś z zupełnie innej perspektywy, odkryć to, czego nie dostrzegamy, chociaż jest na wyciągnięcie ręki. Czasem do tego, co najbardziej oczywiste najtrudniej dotrzeć, a wiedza i doświadczenie trenera pozwoliły nam rozwinąć horyzonty myślowe.

 

Praca z ludźmi i na rzecz ludzi bywa bardzo trudna, szczególnie, jeżeli się próbuje coś robić w pojedynkę, bez wsparcia innych osób i z własną wizją na uzdrowienie świata. Najważniejszy jest człowiek, a komunikacja i partycypacja społeczna stają się kluczem do zaprojektowania zmian, na których może skorzystać społeczeństwo naszej wsi. Budowa lokalnej koalicji, jako podwaliny pod trwałe funkcjonowanie osób z zaburzeniami psychicznymi w środowisku lokalnym – to temat wielu godzin dyskusji, który miejmy nadzieję na rozmowach się nie zakończy.

 

Tekst/Foto: M-ka

Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
Aktualnie brak komentarzy.
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 140242338 osób.
realizacja 2011: studio fabryka